Co znajdziesz w tym artykule?

 • Dostępne Trasy Kolejki Bieszczadzkiej
 • Jak Dojechać do Miejsca Startu
 • Jaki Jest Cennik i Gdzie Kupić Bilet

Kilka Słów na Początek

Halo Halo ! Czy to “Bieszczady kolejka”? Takie słowa często słyszymy w poszukiwaniu atrakcji w Bieszczadach. Dobrze trafiliście!
Jedyna w swoim rodzaju bieszczadzka kolejka wąskotorowa, która przyniesie Wam niezapomniane chwile zaczyna się w Majdanie – osadzie leśnej w dolinie Solinki, u podnóża Hyrlatej.

 

 

 

 

Najważniejsze Atrakcje

Tak jak wcześniej wspomniałem w szczyt górskiego pasma zwanego Bukowe Berdo można dotrzeć na parę różnych sposobów, które w głównej mierze zależą od naszych oczekiwać. Główne szlaki prowadzące w najwyższy szczyt berda są dwa.

Mamy dwie trasy, które poprowadzą nas w te piękne, pachnące, tereny.

 • TRASA I: MAJDAN – BALNICA (9 KM)
 • TRASA II: MAJDAN – PRZYSŁUP (11 KM)

Trasa pierwsza prowadzi przez wsie tj. Żubracze, Solinka i dojeżdża do Przystanku Balnica, natomiast trasa druga przez Cisną, Dołżycę i Przysłup. Obie trasy są bardzo malownicze. Zapewniamy, że atmosfera jest wyjątkowa. Tak zwana ciuchcia ma urocze, drewniane wagoniki, które nie tylko w letnie dni mają swój urok. Na pewno w Waszych sercach pozostanie klimat zabytkowej stacji i pięknych lasów. Mile widziane są też rozmowy z podróżnikami i wspólne śpiewy. Jeśli już tam będziecie to w Przysłupiu polecamy skusić się na pstrąga Bieszczadzkiego i pyszne piwko, natomiast jeśli wybierzecie Przystanek Balnica to polecamy wypróbować przysmaków w budkach, które znajdują się obok. Dodatkowo w chatce możecie zakupić pamiątkowe kartki z fotografiami zwierząt zamieszkujących okolice Balnicy. My często wybieramy się w te rejony, które nas otaczają nieskończonymi inspiracjami. Mamy nadzieję, że dla Was będzie to nie tylko odhaczone hasło Bieszczady atrakcje, które tak często poszukujecie w internecie, ale też niezapomniane chwile, do których będziecie nie raz wracać myślami i ciałem.

Jak Dojechać?

W zależności skąd jedziecie. Polecamy jechać przez nasze rodzinne miasto Sanok, odwiedzić Zamek i wystawę Beksińskiego i jeden z największych zbiorów ikon w Polsce oraz Skansen. Za Sanokiem kierujemy się na Lesko, Baligród i docieramy do Cisnej. W Cisnej można zrobić przystanek w nietypowej restauracji “Siekiera Zada”, a następnie wyruszyć do Majdanu (jakieś 2,7 km), gdzie znajduje się nasz cel czyli ciuchcia ���

Kolejka Bieszczady Cennik

Bilety na kolejkę można kupić przez stronę internetową jak również na miejscu o konkretnych godzinach. Cena zależy od trasy, jaką wybierzecie:

MAJDAN – PRZYSŁUP
Bilet Normalny: 21 zł
Bilet Ulgowy: 16 zł

MAJDAN – PRZYSŁUP – MAJDAN
Bilet Normalny: 25 zł
Bilet Ulgowy: 20 zł

MAJDAN – BALNICA
Bilet Normalny: 21 zł
Bilet Ulgowy: 16 zł

MAJDAN – BALNICA – MAJDAN
Bilet Normalny: 25 zł
Bilet Ulgowy: 20 zł

 

Ważne Informacje na Zakończenie...

 • Kolejka kursuje od maja do października
 • w maju, czerwcu i we wrześniu kolejka kursuje we wtorki, czwartki, soboty i niedziele
 • w lipcu i sierpniu kolejka kursuje cały tydzień
 • w październiku kolejka kursuje tylko w soboty i niedziele
 • Bilety na kolejke możecie kupić w kasie w Majdanie lub przez stronę internetową

Dodatkowa Wskazówka Od Lokalnego Teamu booku.pl:

 • Kolejka cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w szczególności w sezonie. Polecamy kupić bilet wcześniej na stronie internetowej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, aby mieć pewność skorzystania z atrakcji ���

 

</