Dni Walki z Rakiem to inicjatywa mająca na celu podnoszenie świadomości dotyczącej profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia raka.

Dlaczego o tym wspominamy? Jesteśmy rodzeństwem, które lubi analizować różne wydarzenia z życia. Podczas wernisażu wystawy Gabrieli w Etnocentrum Ziemii Krośnieńskiej pewna Pani wspomniała ze łzami w oczach o naszych plakatach kobiecych. Opowiedziała o swojej ciężkiej drodze, którą przeszła, zmagając się z chorobą. Bardzo utkwiło w pamięci jej zdanie, by mówić o tym, informować młode kobiety, żeby się badały i przede wszystkim nie poddawały się.Co chcielibyśmy osiągnąć poprzez promowanie tego wydarzenia naszymi grafikami:

 • Podnieść świadomość naszych obserwatorów na temat znaczenia profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów.
 • Zaznaczyć, że rodziny osób chorujących na raka również przeżywają tragedię i warto je wesprzeć dobrym słowem. Pamiętajmy, że wspieranie rodziny osoby chorej na raka to proces ciągły. Bądźmy konsekwentni, utrzymujmy otwarte kanały komunikacji i dostosujmy nasze wsparcie do ich potrzeb. Nasza obecność i opieka mogą mieć znaczący wpływ na ich doświadczenia w tym trudnym czasie.
 • Promować zdrowy styl życia i ograniczanie czynników ryzyka nowotworów.
 • Wzbudzić empatię.
 • Zwiększyć wiedzę opinii publicznej na temat różnych rodzajów raka i dostępnych opcji leczenia.
 • Wspierać współpracę między pracownikami służby zdrowia, naukowcami, decydentami i organizacjami pacjentów w celu przyspieszenia wysiłków w zakresie kontroli raka.
 • Wspomnieć o badaniach przesiewowych i kontrolnych: Oferowanie bezpłatnych lub zniżkowych badań przesiewowych w kierunku różnych rodzajów raka, takich jak rak piersi, szyjki macicy, jelita grubego i prostaty, w celu zachęcenia do wczesnego wykrywania i szybkiej interwencji.


  Co jest symbolem Dni Walki z Rakiem:

  Symbolem powszechnie kojarzonym z rakiem jest różowa wstążka. Jest ona rozpoznawana na całym świecie jako symbol świadomości raka piersi. Symbolizuje solidarność z osobami dotkniętymi rakiem piersi i służy jako przypomnienie o promowaniu wczesnego wykrywania, wspieraniu wysiłków badawczych i zapewnianiu pomocy osobom w trakcie leczenia.

  Ważne jest, aby pamiętać, że różne rodzaje raka mogą mieć swoje własne, specyficzne symbole lub kolory. Na przykład jasno niebieska wstążka reprezentuje raka prostaty, pomarańczowa wstążka reprezentuje białaczkę, a lawendowa wstążka reprezentuje wszystkie nowotwory. Symbole te mają na celu podniesienie świadomości i okazanie wsparcia osobom dotkniętym określonymi rodzajami raka.


  Jesteśmy zespołem Booku, który od samego początku ma misję przekazywania wartościowej sztuki oraz promowania troski o zdrowie. Naszym marzeniem jest stworzenie kliniki, gdzie każdy będzie czuł się doskonale, a jednocześnie uzupełniona ona będzie o przyjemne dla oka dzieła. Jednakże, dopóki to się nie zrealizuje, nie zaprzestaniemy przypominać Wam o ważnych dniach.

  Na stronie pacjent.gov.pl znajdziemy europejski kodeks walki. W punktach wymienione są zalecenia, które można wprowadzić w życie codzienne i tym samym poprawić swoją jakość życia oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania. 

  Zalecenie 1: Nie pal 
  Zalecenie 2: Stwórz środowisko wolne od dymu tytoniowego
  Zalecenie 3: Utrzymuj prawidłową wagę ciała

  Zalecenie 4: Bądź aktywny fizycznie
  Zalecenie 5: Przestrzegaj zasad zdrowego odżywiania

  Zalecenie 6: Ogranicz spożycie alkoholu
  Zalecenie 7: Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne
  Zalecenie 8: Chroń się przed działaniem substancji rakotwórczych w pracy|
  Zalecenie 9: Chroń się przed promieniowaniem radonowym w domu
  Zalecenie 10 (dotyczy kobiet): Jeśli możesz – karm piersią i ogranicz stosowanie hormonalnej terapii zastępczej (HTZ)
  Zalecenie 11: Zaszczep dzieci przeciwko HBV i HPV
  Zalecenie 12: Korzystaj z badań przesiewowych


  W związku z tym, w okresie od 4 do 23 czerwca 2023 roku, czyli podczas Dni Walki z Rakiem, oferujemy Ci dodatkową, darmową grafikę przy zakupach o wartości powyżej 500 zł. Dzięki zakupionym grafikom możemy wspierać fundację Kwiat Kobiecości. Kupując nasze dzieła, również Ty przyczyniasz się do wspierania tej szlachetnej inicjatywy.

  Sprawdź sama tutaj!