Regulamin sklepu

Informacje ogólne.

1.1 Sklep internetowy dostępny pod adresem booku.pl prowadzony jest przez Marcina Gorączko, tel.: +48 799 712 268, adres email:milegodnia@booku.pl


1.2 Zakup w sklepie internetowym booku.pl oznacza akceptację niniejszego regulaminu, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. art. 8 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

1.3 Zamawiającym jest osoba dokonująca zakupu na stronie booku.pl. Sprzedającym jest Marcin Gorączko

1.4 NIP: 6871967518, REGON: 381960791, siedziba firmy: Lipińskiego 191, 38-500, Sanok, Polska

Składanie i realizacja zamówień.

2.1 Zamówienia przyjmowane są za pośrednictwem formularza zamówień dostępnego na stronie booku.pl. by poprawnie złożyć zamówienie, należy założyć konto użytkownika, dzięki któremu można będzie obserwować status realizacji zamówienia.

2.2 Towary w sklepie internetowym są szczegółowo oznaczone. Na stronie internetowej znajdują się informacje o właściwościach towaru, jego cenie, materiale, z którego jest wykonany itp. Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym booku.pl są podane w złotych polskich w cenach brutto.

2.3 Obowiązkiem zamawiającego jest podanie prawidłowych danych teleadresowych potrzebnych do dokonania wysyłki towaru i wystawienia faktury. (Ponadto należy podać aktualny adres email oraz numer telefonu.)Na podany adres e-mail będzie wysyłane potwierdzenie złożonego zamówienia, a w szczególnych przypadkach potwierdzenie będzie dokonywane drogą telefoniczną.

2.4 Zamówienia, w których będą błędnie wypełnione dane teleadresowe, a tym samym uniemożliwiające kontakt Sprzedającego z Zamawiającym, nie będą realizowane.

2.5 Zamówienie można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia złożone w dni powszednie będą realizowane w ciągu 24 godzin od momentu zaksięgowania należności na koncie bankowym, a zamówienia złożone w soboty, niedzielę oraz święta – będą realizowane w następny dzień roboczy – w ciągu 24 godzin od momentu zaksięgowania należności na koncie bankowym firmy.

2.6 W przypadku braku danego towaru w magazynie lub niemożności zrealizowania zamówienia z innego powodu, Klient zostanie poinformowany na adres e-mail lub telefonicznie o problemach z realizacją zamówienia i możliwych rozwiązaniach.

Warunki dostawy

3.1 Dostawa towarów odbywa się pod adres wskazany przez Zamawiającego w trakcie składania zamówienia

3.2 Towary można zamówić za pośrednictwem Paczka w Ruchu (9zł), Paczkomat Inpost (13 zł), Kurier Inpost (15 zł) Zwroty i reklamacje.3.3 Dostawa zamówionych towarów odbywa się za pośrednictwem (Poczty Polskiej, Paczkomatów InPost lub firmy kurierskiej). Sposób wysyłki zakupionego towaru określa Zamawiający na etapie składania zamówienia.

3.4 Zamówienie może zostać wysłane za granicę, jednak wymaga to wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub mailowego ze sklepem booku.pl, w celu ustalenia warunków wysyłki zagranicznej.

3.5 Termin realizacji dostawy wynosi od (2 do 5)dni roboczych, licząc od dnia nadania zamówienia przez Sprzedającego. Dostawa przesyłek zagranicznych wynosi od (7 do 23)dni roboczych.

Gwarancja i Zwroty

4.1 Marcin Gorączko jako Sprzedawca odpowiada wobec Klienta będącego konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego, za niezgodność z Umową sprzedaży Towaru zakupionego przez tego konsumenta, w zakresie określonym Ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

4.2 Zamawiającemu, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego, przysługuje – na podstawie przepisów prawa – prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie (wysyłamy odpowiedni formularz mailem na prośbę zamawiającego) w terminie 14 dni od odebrania zamówienia i wysyłając je na adres: Lipińskiego 191, 38-500 Sanok.

4.3 Marcin Gorączko dopuszcza wymianę lub zwrot zakupionego towaru w ciągu 14 dni od odebrania zamówienia pod warunkiem oryginalnego zapakowania. Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem oświadczenie zostało wysłane.

4.4. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy w okresie 14 dni od odebrania zamówienia bez podania przyczyny bądź odniesienie się do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, art. 274.5. Marcin Gorączko rozpatrzy reklamacje w ciągu 90 dni od złożenia wniosku o reklamacje, który można złożyć na tej stronie: https://booku.pl/gwarancje-i-zwroty/.

Sposoby płatności

5.1 Zamawiający ma możliwość uiszczenia ceny:
Płatności są obsługiwane przez „Polskie
ePłatności” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tajęcinie
(dawniej „Paylane” sp. z o.o.), adres: Tajęcina 113, 36-002 Jasionka, KRS:
0000227278, NIP 5862141089 i REGON 220010531.


Ochrona danych osobowych

6.1 Akceptując regulamin konsument wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych wyłącznie do realizacji procesu realizacji zamówienia (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)